Podstawowe informacje

Wejście Spółki ROTOPINO.PL S.A. (wcześniej MARKETEO.COM S.A.) na prowadzony przez GPW rynek NewConnect, finansujący rozwój młodych, prężnie działających przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu, spowodowany jest przede wszystkim chęcią pozyskania większego kapitału umożliwiającego rozwinięcie rozpoczętych już w tej firmie projektów oraz wdrażanie kolejnych.

Ostatecznie prawa do akcji spółki ROTOPINO.PL S.A. (wcześniej MARKETEO.COM S.A.) zadebiutowały na NewConnect po 4 zł – 100 proc. powyżej kursu odniesienia wynoszącego 2 zł. Przed wejściem na NewConnect ROTOPINO.PL S.A. przeprowadziło emisję 1 mln akcji w drodze subskrypcji prywatnej. Papiery objęło czterech inwestorów. Cena emisyjna wynosiła 2 zł.

Rotopino.pl S.A. jest liderem w internetowej sprzedaży szerokiej oferty narzędzi w Polsce, dedykowanej zarówno profesjonalistom, jak i majsterkowiczom. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, wyszliśmy poza granicę kraju i poszerzyliśmy sprzedaż również w krajach Unii Europejskiej takich jak: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia, Belgia, Austria oraz Wielka Brytania. Oprócz dbania o szeroki asortyment produktów oferujemy również naszym Klientom zapoznanie się z opiniami, testami oraz fachowymi artykułami, dostarczającymi wiedzy na temat narzędzi

W latach 2011-2020 Spółka była częścią Grupy Kapitałowej TIM. Od 29 grudnia 2020 roku jest częścią Grupy Kapitałowej Oponeo.

21

lat doświadczenia

150

tysięcy zadowolonych klientów

50

profesjonalnych doradców

Firma ROTOPINO.PL S.A. powstała w 2011 roku, po połączeniu spółki NARZEDZIA.PL S.A. i grupy MARKETEO.COM S.A. Od początku swojej działalności jest firmą zyskowną bez jakichkolwiek obciążeń finansowych. Wszystkie swoje inwestycje realizuje z własnych środków pozyskanych głównie ze sprzedaży reklamy internetowej. Jednocześnie Spółka rozwija się także w kierunku sprzedaży elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i narzędzi ogrodowych na polskich i zagranicznych domenach. Rozbudowa i prowadzenie sklepów internetowych staje się na przestrzeni lat głównym kierunkiem rozwoju firmy, która wychodzi na pozycję lidera wśród branżowych sklepów internetowych. Dzięki unikalnym rozwiązaniom technologicznym oraz wykwalifikowanej kadrze, platformy sprzedażowe spółki Rotopino.pl S.A. zyskują wysoką przewagę nad konkurencją, a także budują wysokie zaufanie wśród partnerów biznesowych, co przekłada się na owocne współprace z wieloma firmami branżowymi i rozpoznawalność marki w Polsce oraz innych krajach europejskich.